Newsletter 8.05.2023

8 Maja 2023 | kuznialeaderow.pl 
kuzniaLeaderow.pl

Tygodniowy

Newsletter
Weekendowe przemyśleniaHej, poniżej wiadomość z inspiracją do dalszego wytrwałego rozwoju.

Cytat na ten tydzień: 

Potrzebujemy ludzi, którzy mają barierę pomiędzy umysłem a ustami, i myślą bardzo uważnie zanim coś powiedzą.
Yuval Noach Harari 
Notka: Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ zapisałeś się do listy mailowej kuznialeaderow.pl.Słowa znanego autora:Yuval Noah Harari, autor m.in. Sapiens, mówi że kluczowe dla przywództwa jest rozróżnienie Autentyczności od Odpowiedzialności:

Autentyczność:Wyrażanie naszego strumienia świadomości.Wyartykułowanie tego, co naprawdę czujemy w szczególnie emocjonalnym momencie.Konsekwentne działanie pod wpływem impulsu za pomocą naszych słów i zachowań.Odpowiedzialność:Poświęcenie trochę więcej czasu na uważne przemyślenie tego, co mówimy.Filtrowanie emocji, aby skuteczniej służyć naszym zespołom.Rozważanie przemyślanych rozwiązań problemów, które mogą być sprzeczne z naszymi instynktami.Nowy artykuł na blogu.
Wiadomości biznesowe, które są dobrze napisane i skuteczne, nie są tak częste, jak nam się wydaje. Sam tego doświadczyłem. Pewnego razu dostałem taką oto informację zwrotną: „Artur, Twój e-mail jest za długi. Co właściwie chciałeś mi przekazać i czego oczekujesz?”. Ja przecież pisałem tę wiadomość tak długo i była dla mnie w oczywisty sposób czytelna… czego więc chciał odbiorca?
I właśnie o tym jest najnowszy artykuł https://kuznialeaderow.pl/osiem-regul-jak-pisac-wiadomosci-biznesowe/