fbpx
7 książek dla lidera, które warto przeczytać w wakacje.
Materiały,  Teoria

7 książek dla lidera, które warto przeczytać w wakacje.

Czas czytania: 3 minut


Tym razem chcę się z Tobą podzielić kilkoma pozycjami, które natchnęły mnie ostatnimi czasy. A ponieważ mamy czas wyjazdów wakacyjnych i możliwości oddechu od zwykłej codzienności, być może właśnie teraz znajdziesz chwilę czasu, aby zagłębić się w lekturę.

Te kilka książek jest związanych z liderami i metodami wspierania swoich zespołów i podopiecznych. Każda z nich ma wyjątkową treść i gorąco je polecam dla każdego lidera.

Nowy Jednominutowy Menedżer Autor: Ken Blanchard Spencer Johnson

Czy wiesz jak inspirować, a jak karać lub nagradzać swoich podwładnych? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na to pytanie, poparte solidną dawką badań z dziedzin medycyny i behawiorystki. Nowe wydanie jest dostosowane do najnowszych czasów. Moim zdaniem bardzo ważna pozycja dla każdej osoby, która chce się rozwijać jako lider.

Jednominutowy Menedżer spotyka małpę Autor: Kenneth Blanchard Hal Burrows William Oncken Jr

Ta książka jest jedną z moich ulubionych. W cudowny sposób pokazuje, jak rozwiązywać problemy i dlaczego każdy lider powinien uczyć ich rozwiązywania swoich ludzi. Ponieważ pozycja jest napisana w zabawnie alegoryczny sposób, polecam ją nie tylko jako olbrzymią dawkę wiedzy, ale również jako świetną metodę na relaks.

Zaczynaj od dlaczego Autor: Simon Sinek

Jeżeli chcesz inspirować innych lub dowiedzieć się co ich inspiruje, to ta książka jest dla Ciebie. Jako lider dowiesz się czemu powinieneś zadać proste z pozoru pytanie „Dlaczego?”.

Inteligencja emocjonalna Autor: Daniel Goleman

Pozycję Daniela Golemana polecam jako wstęp do nauki inteligencji emocjonalnej dla każdego lidera. Książka pomoże Ci dowiedzieć się, czym jest inteligencja emocjonalna i dlaczego umiejętności z jej obszaru są tak bardzo ważne dla każdego lidera.

Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji

Autor: Miłosz Brzeziński

Jeżeli masz ochotę przeczytać o tym, jak motywować swoich pracowników i wpływać pozytywnie na nich, to właśnie ta nietypowa książka jest dla Ciebie. Jako lider obowiązkowo przeczytaj tę pozycję, aby umieć budować relacje oparte o zaufanie i zrozumienie.

The Goal

Autor: Eliyahu M. Goldratt

Moim zdaniem podstawowa książka dla każdego lidera, który chce rozumieć jak zarządzać firmą. W pozycji Goldratt’a pokazuje, że utarte ścieżki w zarządzaniu nie zawsze się sprawdzają. Dla mnie książka, która jest wstępem do nowowczesnego zarządzania.

Niech ta krótka lista książek, będzie dla Ciebie inspiracją do zdobycia nowej wiedzy. Mimo obecnej wyraźnie rozluźniającej się sytuacji życzę Ci zdrowego wypoczynku.

Uwaga: linki do wymienionych książek są t.zw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli skorzystasz z któregoś z tych produktów po kliknięciu linku na mojej stronie, otrzymam z tego tytułu prowizję. Piszę o tym, ponieważ dbam o przejrzystość moich działań i chcę, abyś miał 100% pewności, że dla Ciebie nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami.
Polub, śledź i udostępnij:
Zestaw szablonów dla lidera

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *